מה זה טיקטוק : 5 דברים שלא ידעתם !

מה זה TikTok?
טיקטוק היא רשת בידורית לשיתוף קטעי וידאו שנוצרו על ידי משתמשים, בעיקר של אנשים שעושים ליפ סינק (דיבוב לסרטונים) ומעלים תוכן מגוון עם שירים פופולריים שמתנגנים ברקע . במקור האפליקציה הגיעה מסין והתמזגה עם אפליקציית ריקוד בשם musical.ly (מבוטא MU-zik-lee). משתמשים יכולים ליצור ולהעלות סרטונים משלהם שבהם הם מסנכרנים שפתיים, שרים, רוקדים או סתם מדברים. כיום התוכן מגוון ביותר. ניתן גם לגלוש ולתקשר עם תוכן של משתמשים אחרים, המכסה מגוון רחב של נושאים, שירים וסגנונות. ניתן לקבץ את הסרטונים הללו לפי האשטגים, שלעתים קרובות תואמים אתגרים או ממים.

כמה בטוח TikTok?
השימוש בכל רשת חברתית יכול להיות מסוכן, אך ילדים יכולים להשתמש בבטחה באפליקציה בפיקוח מבוגרים (ובחשבון פרטי). כשאתה נרשם ל- TikTok כילד 13-15, חשבונך פרטי כברירת מחדל, רק חברים יכולים להגיב על סרטונים ומשתמשים אחרים לא יכולים לדואט עם הסרטונים שלך. רק משתמשים מגיל 16 ומעלה יכולים לחיות ולהשתמש בהודעות ישירות ורק משתמשים מעל גיל 18 יכולים לקנות, לשלוח או לקבל מתנות וירטואליות. הורים יכולים גם להשתמש במצב מוגבל לשליטה מסוימת או במצב בטיחות משפחתי כדי להתאים את החשבון שלהם לילדיהם כדי לשלוט בהגדרות לחלוטין.

איך TikTok עובד?
משתמשי Tik Tok נרשמים עם מספר טלפון, כתובת דוא"ל או חשבון צד שלישי כמו פייסבוק ואינסטגרם. לאחר הכניסה, אתה יכול לחפש יוצרים פופולריים, קטגוריות (קומדיה, בעלי חיים, ספורט), והאשטגים כדי למצוא סרטונים. לחלופין, תוכל להשתמש באנשי הקשר בטלפון או בעוקבים ברשתות החברתיות כדי למצוא חברים שכבר נמצאים באפליקציה. נערים רבים ב- Tik Tok אוהבים ליצור סרטונים, אך הרבה אנשים לא מפרסמים את עצמם – הם פשוט משתמשים באפליקציה כדי למצוא ולעקוב אחר יוצרי תוכן.

האם TikTok מתאים לילדים?
בגלל הדגש של TikTok על מוזיקה פופולרית, קטעי וידאו רבים כוללים קללות וטקסטים מיניים, כך שאולי לא מתאים לילדים להשתמש בעצמם. קל גם למצוא אנשים שלובשים בגדים חושפניים ורוקדים בצורה מרמזת, אם כי TikTok לא יאפשר לך לחפש תכנים מעוררי עניין כמו "סקס" או "פורנו". אם אתה מפקח על ילדיך ודבק בשירים שאתה כבר מכיר מהרדיו, TikTok יכול להיות חוויה ידידותית לילדים. משתמשים יכולים גם לצבור נקודות TikTok Reward על ידי הזמנת חברים להוריד את האפליקציה, ואז הם יכולים לממש נקודות אלה עבור קופונים של מותגים כמו ספורה ואובר.

לאיזה גיל מומלץ TikTok?
לפי השכל הישר הגיל המומלץ לאפליקציה הוא 15+ בעיקר בגלל בעיות הפרטיות והתוכן למבוגרים. TikTok דורש מהמשתמשים להיות בני 13 לפחות כדי להשתמש בחוויית TikTok המלאה, אם כי יש דרך לילדים צעירים יותר לגשת לאפליקציה. כל אדם מתחת לגיל 18 חייב לקבל אישור של הורה או אפוטרופוס – אך יש הרבה משתמשים צעירים.

האם ילדים מתחת לגיל 13 יכולים להשתמש ב- TikTok?
אם ילדכם הצעיר מעוניין להשתמש באפליקציה, יש הגדרות באפליקציה לילדים מתחת לגיל 13 הכולל תכונות בטיחות ופרטיות נוספות. ילדים יכולים לראות רק סרטונים מאוחרים ונקיים, ואינם רשאים להגיב, לחפש או לפרסם סרטונים משלהם. עם זאת, היעדר התכונות הללו הופך אותו לבלתי מושך עבור רוב הילדים, ועוקף סעיף זה מחייב רק הזנת תאריך לידה כוזב, כך שהוא אינו מושלם. האופציה הזו זמינה רק בארצות הברית. הוא הוצג בשנת 2019, לאחר ש- TikTok הסכימה עם ועדת הסחר הפדרלית בגין הפרות פרטיות ילדים מצד קודמו של TikTok, Musical.ly.

איך אתה יכול להפוך את חשבון TikTok שלך לפרטי?
כדי להפוך את חשבון TikTok שלכם לפרטי, עברו לדף הפרופיל שלכם ובחרו בסימון של שלושת הנקודות בפינה העליונה של המסך. בחרו פרטיות ובטיחות. שם, החליפו את המתג עבור "חשבון פרטי". אתם יכולים גם לבחור מי יכול לשלוח לכם הערות והודעות ישירות, ומי יכול לעשות איתכם דואט. שימוש בהגדרת "חברים" או כיבוי תכונות אלה מגביל לחלוטין קשר עם זרים.

כיצד אוכל למחוק סרטון TikTok?
למחיקת סרטון TikTok שפרסמתם בחשבונכם, בחרו בסרטון שברצונכם למחוק מהפרופיל שלכם. משם, הקישו על סמל "…" בפינה השמאלית התחתונה ובחרו מחק או על סמל פח האשפה. תישאלו אם אתם בטוחים שברצונכם למחוק את הסרטון. ואז הוא יוסר מהפרופיל שלכם.

כיצד אוכל למחוק חשבון TikTok?
למחיקת חשבון TikTok, עבור לפרופיל שלכם, ואז בחר בסמל של שלושת הנקודות "…" בפינה השמאלית העליונה. בחרו בנהל את החשבון שלי. משם, עליכם להוסיף מספר טלפון אם עדיין לא עשיתם זאת. זה חייב להיות מספר עובד, מכיוון שהם ישלחו לכם קוד לאימות המספר ובהמשך לאימות מחיקת החשבון. לאחר שהוספתם מספר טלפון, תופיע אפשרות בתחתית תפריט ניהול החשבון שלי שאומרת "מחק את החשבון שלי". הקשיו על הביטוי, שיוביל אתכם לדף חדש המבקש ממכם להזין קוד אימות. בחרו "שלח קוד" כדי לקבל הודעת טקסט עם קוד האימות. הזינו את המספר ובחרו בהמשך. יינתן לכם מידע על הכרוך במחיקת החשבון. בחרו המשך שוב לקבלת אישור סופי שברצונכם למחוק את חשבונכם, ואז הקישו על מחק חשבון.

כיצד אוכל להשתמש ב- TikTok עם ילדי?
אתה יכול לספק חיץ בין ילדים לתוכן בוטה על ידי צפייה עם ילדיך והכנת סרטונים יחד. הציעו להחזיק את המצלמה או להפוך אותה בכדי לעשות דואט סלפי. אתה יכול לפרסם אותו או לשמור אותו כ"פרטי "כך שרק אתה יכול לראות. האפליקציה גם מאפשרת לך לשתף סרטונים באמצעות דוא"ל, טקסט או מדיה חברתית אחרת שבהם תוכל לשלוט טוב יותר מי רואה אותה, כך שילדים יוכלו להופיע עבור חברים וקרובי משפחה במקום רשת רחבה יותר של אנשים.

איך עושים דואט בטיקטוק?
ל- TikTok יש תכונה שמאפשרת לשני משתמשים שאינם באותו מקום לבצע דואט. שני המשתמשים חייבים לעקוב אחד אחר השני כדי לגרום לזה לעבוד. משתמש אחד יוצר ומפרסם סרטון, ואז חסיד משותף יכול להקיש על הסמל "…" בפינה השמאלית התחתונה של הסרטון ולבחור "התחל דואט עכשיו!" המשתמש השני יכול לאחר מכן לבצע סנכרון שפתיים יחד עם האדם הראשון, או להחליף קדימה ואחורה או במסך מפוצל.

מהם אתגרי TikTok?
אתגרים הם כל רעיון שהופך לוויראלי. הם יכולים להיות שירים, פעילויות או ריקודים שמתחילים במגמה ואז מועתקים על ידי משתמשים בפלטפורמה. לפעמים הם ספונטניים, אבל לפעמים הם מתוכננים על ידי מותגים, אמנים מוסיקליים או משפיעים למטרות שיווק. האתגרים הפופולאריים ביותר, כגון מספר הריקודים הכוריאוגרפי המסובך Renegade ומתיחות כמו תערובת מקרר הקפוצ'ונים לאחור אינם מזיקים. אבל חלקן, כמו שובר הגולגולת, באמת מסוכנות. למידע נוסף על אתגרים באינטרנט ויראליים וכיצד לדבר עם ילדכם עליהם.

האם ל- TikTok יש בקרת הורים?
TikTok מאפשר להורים לקבוע מגבלות זמן, לסנן תוכן למבוגרים ולהשבית מסרים ישירים לחשבונות הילדים. באפשרותך לאפשר מגבלות זמן ומסנן התוכן בטלפון של ילדך ולהגן על ההגדרות באמצעות קוד גישה, אך כדי להשבית הודעות ישירות עליך להשתמש בתכונה 'התאמה משפחתית' של האפליקציה. (התאמה משפחתית מעניקה לך גם גישה למגבלות הזמן ולהגדרות

מסנן התוכן.) תזדקק לטלפון של ילדך כדי לסנכרן את ההגדרות.

כך אפשר להפעיל מגבלות מסך ולסנן תוכן: עבור לחשבון של ילדך והקש על שלוש הנקודות בפינה השמאלית העליונה של פרופיל המשתמש. לאחר מכן בחר "רווחה דיגיטלית" לצד סמל המטריה. משם בחר בתכונות שברצונך להפעיל:

ניהול זמן מסך. הגדרה זו מגבילה את המשתמשים לכל היותר לשעתיים באפליקציה ביום, אך ניתן להגביל אותה ל -40 דקות. אם אתה מפעיל זאת רק בטלפון של ילדך, בחר קוד גישה לנעילת ההגדרה. מצב מוגבל. זה חוסם תוכן למבוגרים, אך גם כשהמסנן פועל, ילדים המשתמשים באפליקציה בכוחות עצמם עלולים להיתקל בסרטונים שאינם הולמים גיל. נעל את ההגדרה באמצעות קוד גישה.

כדי להגדיר התאמה משפחתית כך שתוכל לנהל את ההגדרות שלמעלה ולהשבית הודעות ישירות, הורד תחילה את TikTok לטלפון שלך וצור חשבון. לאחר מכן, וודא שיש לך את הטלפון של ילדך ואת הכניסה שלהם ל- TikTok. זיווג משפחתי. בשני הטלפונים, הקש על שלוש הנקודות שלצד פרופיל המשתמש; הקש על התאמה משפחתית וסנכרן את חשבונך לילדך באמצעות קוד ה- QR.

זכור שילדים תמיד יכולים להוריד מחדש את TikTok וליצור חשבון חדש באמצעות מספר טלפון או כתובת דוא"ל אחרת, כך שכל הפקדים שתאפשר לא יהיו בטוחים.

איך אוכל לעקוב אחר הפעילות של הילד שלי ב- TikTok?
מלבד מצב מוגבל, אין דרך לסנן תוכן ב- TikTok, ולכן ההורים מוזמנים לחלוק חשבון עם ילדים מעל גיל 13. זה יאפשר לך לפקוח עין על מה שהילד שלך רואה ומפרסם. הורים לילדים גדולים יותר העמידים יותר לניטור יכולים לשאול על יוצרי הסרטונים המועדפים עליהם ולהכיר את הסרטונים שלהם (עם או בלי ילדכם). כמו כן, הקדיש זמן לבחון באופן קבוע את השירים, הסרטונים, הממים והאתגרים הפופולריים ביותר.

Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp